Шапка сайту з навігацією та соціальними мережами

Що ще можна зробити, щоб подолати корупцію? Важлива публічність.

Одним з найдієвіших інструментів протидії корупції є публічний розголос справи і суспільний осуд корупціонера.

Текст статті

Одним з найдієвіших інструментів протидії корупції є публічний розголос справи і суспільний осуд корупціонера. Цим у нас займаються професійні антикорупційні громадські організації, а також журналісти-розслідувачі. Вони можуть мати досвід збору доказів корупції та поширення інформації про неї, досвід розголосу та супроводження корупційних справ, контакти з правоохоронними органами, централізовану інформацію щодо подібних правопорушень, та публічну позицію.

Громадські об’єднання і журналісти можуть проконтролювати процес просування вашої справи і надати йому медійну підтримку. Однак слід пам’ятати, що вони не можуть покарати порушника, бо не мають таких повноважень і наврядчи будуть судитися з корупціонером замість вас. Також журналістів може не зацікавити справа, якщо воно не є потенційно резонансним і в ньому не звучать гучні прізвища.

Тому паралельно слід знову ж звертатися в правоохоронні органи. Випадки затримання корупціонерів не такі рідкі, як прийнято вважати.

Відправити
Запінити

Додаткові статті

Поради щодо збереження безпеки та анонімності викривача

Не вчиняйте незаконних дій з метою викриття.

9
Читати Дивитися відео

Антикорупційна роль профспілок та свободи асоціації на робочому місці

Згідно із трудовим законодавством України, працівники  захищені від переслідування та дискримінації на робочому місці завдяки праву на свободу асоціації. 

11
Читати

Зворотній зв'язок

Раді допомогти. Ваше повідомлення розглянуть юристи ГО "Трудові ініціативи" та нададуть Вам відповідь якнайшвидше.